Pracownik służby BHP zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy. W jaki sposób można zostać pracownikiem tej branży? Jakie są rodzaje stanowisk w BHP? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące pracy jako BHP-owiec!
Przedsiębiorcy zobowiązani są do tego, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Aby zadbać o odpowiedni poziom BHP, mogą skorzystać z usług polegających na doradztwie BHP. Czym dokładnie jest doradztwo w ramach bezpieczeństwa i higieny pracy?
Zasady BHP obowiązują nie tylko w firmach w branżach jak przemysł czy budownictwo, ale również mają one kluczowe znaczenie dla pracowników szkolnych. Jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w placówkach oświatowych?
Coraz więcej placówek przedszkolnych korzysta z usług cateringowych. To wygodne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia placówki, jak i rodziców i opiekunów dzieci. Aby zadbać o właściwe bezpieczeństwo żywności w przedszkolu korzystającym z cateringu, warto wdrożyć system HACCP. Co warto o nim wiedzieć?
Apteczka pierwszej pomocy jest konieczna w każdej firmie. Za jej pomocą można błyskawicznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Co powinna zawierać apteczka zakładowa?
Przestrzeganie zasad prawidłowego przechowywania żywności pozwala na zredukowanie ryzyka związanego z jej zepsuciem. W magazynowaniu produktów spożywczych ważna jest jednak nie tylko prawidłowa temperatura. Na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę?
Przestrzeganie właściwych przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności dotyczy wszystkich uczestników łańcucha żywnościowego – od producenta aż do konsumenta. W przypadku braku przestrzegania wskazanych zasad można narazić się na konsekwencje prawne, między innymi naliczenie kar.
Zgodnie z definicją zawartą w art. 3 pkt 41 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 2021) system HACCP to system analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli, postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością.
Przyjmowanie towarów do magazynu jest podstawową procedurą magazynową, która rozpoczyna jego składowanie. Aby przyjęcie mogło odbywać się prawidłowo, magazyn powinien posiadać opracowane systemy, dzięki którym można uniknąć ryzyka przestojów, uszkodzenia towaru i innych zagrożeń.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP
Realizacja: PanGrosik