Poradnik

System HACCP w przedszkolu z cateringiem

Coraz więcej placówek przedszkolnych korzysta z usług cateringowych. To wygodne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia placówki, jak i rodziców i opiekunów dzieci. Aby zadbać o właściwe bezpieczeństwo żywności w przedszkolu korzystającym z cateringu, warto wdrożyć system HACCP. Co warto o nim wiedzieć?

Co powinna zawierać apteczka zakładowa?

Apteczka pierwszej pomocy jest konieczna w każdej firmie. Za jej pomocą można błyskawicznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Co powinna zawierać apteczka zakładowa?

Przechowywanie żywności – prawidłowa temperatura to nie wszystko

Przestrzeganie zasad prawidłowego przechowywania żywności pozwala na zredukowanie ryzyka związanego z jej zepsuciem. W magazynowaniu produktów spożywczych ważna jest jednak nie tylko prawidłowa temperatura. Na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę?

HACCP/GHP/GMP – FORMALNOŚCI PRZY OTWIERANIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Przestrzeganie właściwych przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności dotyczy wszystkich uczestników łańcucha żywnościowego – od producenta aż do konsumenta. W przypadku braku przestrzegania wskazanych zasad można narazić się na konsekwencje prawne, między innymi naliczenie kar.

HACCP w przedszkolu

Zgodnie z definicją zawartą w art. 3 pkt 41 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 2021) system HACCP to system analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli, postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością.

Procedura przyjęcia towaru do magazynu

Przyjmowanie towarów do magazynu jest podstawową procedurą magazynową, która rozpoczyna jego składowanie. Aby przyjęcie mogło odbywać się prawidłowo, magazyn powinien posiadać opracowane systemy, dzięki którym można uniknąć ryzyka przestojów, uszkodzenia towaru i innych zagrożeń.

BHP w magazynie części zamiennych

Praca w magazynie części zamiennych wymaga od pracowników przestrzegania podstawowych zasad i szczegółowych przepisów BHP dotyczących zasad pracy w magazynie. Dzięki temu można zredukować ryzyko związane z powstaniem wypadków przy pracy, a także uszkodzeniem przechowywanego w magazynie mienia. Jakie są najważniejsze zasady BHP w magazynie części zamiennych?

Mobbing w pracy

Zjawisko to dotyka coraz więcej pracowników i tu odważę się zaakcentować, że przeważa w sferze budżetowej. Jeśli pamiętacie Państwo nasze audycje radiowe, słuchacze wskazywali na urzędy, uczelnie, instytucje publiczne. Dlaczego mniej takich zjawisk dzieje się w firmach prywatnych?

Przegląd stanowisk pracy pod względem BHP

Właściwy przegląd stanowisk pracy pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy ma bardzo duże znaczenie. Fachowo wykonany przegląd świadczy o wiedzy Specjalistów od bezpieczeństwa pracy. Aby wykonać przegląd stanowisk zgodzimy się, iż trzeba posiadać sporą wiedzę i doświadczenie. Nie da się wykonać przeglądu stanowiska pracy startując w zawodzie bhp.

Dane firmy
  • “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP
    ul. Turystyczna 9
    20-207 Lublin
    NIP: 712-030-50-94

Godziny otwarcia
  • Pn – Pt: 8:00 – 16:00
    Sb – Ndz: Zamknięte
Zapraszamy do kontaktu

Wszelkie prawa zastrzeżone. © “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP

Realizacja: PanGrosik