Poradnik

Pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia

Czynniki szkodliwe dla zdrowia mogą występować na różnych stanowiskach pracy. Co warto wiedzieć na ich temat? Wyjaśniamy, czym są czynniki szkodliwe dla zdrowia, jakie są ich główne rodzaje i jak prowadzony jest ich pomiar. Czym są czynniki szkodliwe dla zdrowia? Czynniki szkodliwe – rodzaje Jak zidentyfikować czynniki szkodliwe na stanowisku pracy? Jak wykonuje się pomiary […]

Praca w BHP – jakie wymagania musisz mieć?

Pracownik służby BHP zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy. W jaki sposób można zostać pracownikiem tej branży? Jakie są rodzaje stanowisk w BHP? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące pracy jako BHP-owiec!

Doradztwo w zakresie BHP – dlaczego jest ważne?

Przedsiębiorcy zobowiązani są do tego, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Aby zadbać o odpowiedni poziom BHP, mogą skorzystać z usług polegających na doradztwie BHP. Czym dokładnie jest doradztwo w ramach bezpieczeństwa i higieny pracy?

Zasady BHP w szkole – kompendium wiedzy

Zasady BHP obowiązują nie tylko w firmach w branżach jak przemysł czy budownictwo, ale również mają one kluczowe znaczenie dla pracowników szkolnych. Jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w placówkach oświatowych?

System HACCP w przedszkolu z cateringiem

Coraz więcej placówek przedszkolnych korzysta z usług cateringowych. To wygodne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia placówki, jak i rodziców i opiekunów dzieci. Aby zadbać o właściwe bezpieczeństwo żywności w przedszkolu korzystającym z cateringu, warto wdrożyć system HACCP. Co warto o nim wiedzieć?

Co powinna zawierać apteczka zakładowa?

Apteczka pierwszej pomocy jest konieczna w każdej firmie. Za jej pomocą można błyskawicznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Co powinna zawierać apteczka zakładowa?

Przechowywanie żywności – prawidłowa temperatura to nie wszystko

Przestrzeganie zasad prawidłowego przechowywania żywności pozwala na zredukowanie ryzyka związanego z jej zepsuciem. W magazynowaniu produktów spożywczych ważna jest jednak nie tylko prawidłowa temperatura. Na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę?

HACCP/GHP/GMP – FORMALNOŚCI PRZY OTWIERANIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Przestrzeganie właściwych przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności dotyczy wszystkich uczestników łańcucha żywnościowego – od producenta aż do konsumenta. W przypadku braku przestrzegania wskazanych zasad można narazić się na konsekwencje prawne, między innymi naliczenie kar.

HACCP w przedszkolu

Zgodnie z definicją zawartą w art. 3 pkt 41 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 2021) system HACCP to system analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli, postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością.

Dane firmy
  • “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP
    ul. Turystyczna 9
    20-207 Lublin
    NIP: 712-030-50-94

Godziny otwarcia
  • Pn – Pt: 8:00 – 16:00
    Sb – Ndz: Zamknięte
Zapraszamy do kontaktu

Wszelkie prawa zastrzeżone. © “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP

Realizacja: PanGrosik