Poradnik

Procedura przyjęcia towaru do magazynu

Przyjmowanie towarów do magazynu jest podstawową procedurą magazynową, która rozpoczyna jego składowanie. Aby przyjęcie mogło odbywać się prawidłowo, magazyn powinien posiadać opracowane systemy, dzięki którym można uniknąć ryzyka przestojów, uszkodzenia towaru i innych zagrożeń.

BHP w magazynie części zamiennych

Praca w magazynie części zamiennych wymaga od pracowników przestrzegania podstawowych zasad i szczegółowych przepisów BHP dotyczących zasad pracy w magazynie. Dzięki temu można zredukować ryzyko związane z powstaniem wypadków przy pracy, a także uszkodzeniem przechowywanego w magazynie mienia. Jakie są najważniejsze zasady BHP w magazynie części zamiennych?

Mobbing w pracy

Zjawisko to dotyka coraz więcej pracowników i tu odważę się zaakcentować, że przeważa w sferze budżetowej. Jeśli pamiętacie Państwo nasze audycje radiowe, słuchacze wskazywali na urzędy, uczelnie, instytucje publiczne. Dlaczego mniej takich zjawisk dzieje się w firmach prywatnych?

Przegląd stanowisk pracy pod względem BHP

Właściwy przegląd stanowisk pracy pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy ma bardzo duże znaczenie. Fachowo wykonany przegląd świadczy o wiedzy Specjalistów od bezpieczeństwa pracy. Aby wykonać przegląd stanowisk zgodzimy się, iż trzeba posiadać sporą wiedzę i doświadczenie. Nie da się wykonać przeglądu stanowiska pracy startując w zawodzie bhp.

Instrukcja BHP w magazynie farb i lakierów

Magazyn farb i lakierów to miejsce, w którym przechowywane są towary zawierające szkodliwe substancje. Przestrzeganie zasada BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy pozwala na zredukowanie ryzyka dla zdrowia i życia pracowników i osób przebywających w pomieszczeniach magazynowych.

Ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze – porady BHP

Praca przy komputerze wymaga odpowiednich warunków, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jej negatywnych skutków. O czym należy pamiętać przy organizacji ergonomicznego stanowiska pracy przy komputerze zgodnie z wymogami BHP?

Umowa zlecenie a badania lekarskie – czy są konieczne i kto za nie płaci?

Pracy na każdym stanowisku pracy pracownicy powinni posiadać ważne badania lekarskie. Czy jednak obowiązek ten dotyczy także osób, które zatrudniane są na podstawie umowy zlecenia?

Wykaz prac szczególnie niebezpiecznych w zakładzie pracy

Wybrane prace odbywają się w takich warunkach, że uznaje się je za szczególnie niebezpieczne. Zalicza się do nich między innymi prace na wysokości czy też prace budowlane. Te prace definiowane są w odpowiednich przepisach pracy. Jakie obowiązki dotyczą pracodawcy w związku z pracami szczególnie niebezpiecznymi w jego zakładzie pracy?

Osoby do udzielania pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Pracodawca zobowiązany jest do dbania o stan bezpieczeństwa i higieny pracy w swoim zakładzie. Wśród jego obowiązków znajduje się także wyznaczenie osoby do udzielania pierwszej pomocy.

Dane firmy
  • “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP
    ul. Turystyczna 9
    20-207 Lublin
    NIP: 712-030-50-94

Godziny otwarcia
  • Pn – Pt: 8:00 – 16:00
    Sb – Ndz: Zamknięte
Zapraszamy do kontaktu

Wszelkie prawa zastrzeżone. © “Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP

Realizacja: PanGrosik